Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Bodrum

Do města Bodrum jezdí hojně na dovolenou Turci z bohatších vrstev, čemuž jsou přizpůsobeny i ceny. Bodrum se dá označit na nejnavštěvovanější letovisko z celé Egejské riviéry. Mimo Turků sem hodně jezdí Němci, čemuž odpovídá i skladba zdejších restaurací a obchodů. Často zde uvidíte luxusní turistické restaurace, bary, diskotéky a obchůdky plné tureckých suvenýrů.
Ubytování
Bodrum je zvláštní svou zástavbou, ve které je často poskytováno ubytování. Domky zde mají tradiční a domácký vzhled, jsou rozestavěny po stranách starobylých křivolakých uliček a jsou maximálně dvoupatrové. Téměř každý z nich má zahradu a některé dokonce i bazén. Mimo sezónu se tady dá hotel najít téměř okamžitě a volných míst je dostatek, ale v sezóně je zde docela plno, a tak se vyplatí si ubytování dopředu rezervovat. Hoteová zástavba se v Bodrumu nachází na západě města, ale charakter ubytovacích prostor už není tam romantický a domácký.
Mauzoleum v Halikarnasu
Původní název města Bodrum je Halikarnas a obývali ho Řekové. Právě tady se nacházel jeden ze sedmi divů světa, Mauzoleum, tedy velká hrobka krále Mausóla a jeho manželky. Dříve to byla stavba navýsost monumentální, ale dnes se z něj dochovaly prakticky jen základy a torza zdí. Vstupné sem vás vyjde na 8 TL. V areálu dále najdete i model mauzolea, sochařská výzdoba i detailní popisky celého místa.
Od mauzolea se dá podle ukazatelů dojít i k amfiteátru, který se nachází přímo u hlavní silnice, skoro už mimo zástavbu. Objekt je volně přístupný.
Hrad
Před návštěvou hradu možná mnohé z návštěvníků odradí vstupné, které činí 10 TL, ale věřte, že stojí za to ho navštívit! Velmi zajímavá je expozice podmořské archeologie. Zajímavé byly nálezy potopených lodí z doby bronzové, nebo nasvícené skleněné artefakty, vystavované v temné místnosti. Velkou část vystavovaných exponátů tvoří keramické nádoby a amfory. Na nádvoří je dokonce model přídi lodi ve skutečné velikosti, kam se dá i vylézt.
Také samotný hrad stojí za shlédnutí, zvlášť pokoj princezny, za kterou se ale platí zvlášť a otevírací doba je zde trochu pozměněna. Jinak jsou všechny místnosti hradu veřejnosti přístupné. Areál hradu zkrášlují pěkně udržované zahrady.