Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Izmir

Izmir je město se zhruba čtyřmi miliony obyvatel, ležící na pobřeží Egejského moře, jedno z nejmodernějších v Turecku. Rozkládá se kolem mělkého zálivu a na první pohled působí, skoro jako Istanbul, velmi evropsky.
Doprava
Do Izmiru se můžete dostat mnoha způsoby. Jedním z nich jsou jedny z pravidelných autobusových linek z okolních větších měst. Z nádraží do centra pak jezdí minibusy nebo tzv. servis busy.
Do Izmiru také létají letadla z Istanbulu nebo charterové linky většinou z Německa.
Metro je v Izmiru trochu jiné než to v Istanbulu, a sice nám více známější (v Istanbulu se více podobá tramvaji). Žetony jsou zde ale dražší než v Istanbulu a stojí 3 TL na jednu jízdu. Pokud budete přestupovat, připravte si víc žetonů!
Ubytování
V Izmiru se hojně setkáte s velmi laciným ubytováním, především na jih a západ od vlakového nádraží, kde se nacházejí hotely pro individuální turisty. Nabídka je vcelku pestrá, a tak záleží jen na vás, co vám vyhovuje. Za lacinější ubytování samozřejmě dostanete nižší kvalitu, sprchy a toalety jsou na chodbách. Ty z lacinějších hotelů nabízejí dvoulůžkový pokoj už kolem 30 TL/noc.
Zajímavá místa
Dá se říci, že v Izmiru se nenachází žádná zajímavost, která by pro město byla dominantou. Jakýsi střed tvoří park Kültürparki, kde se nachází věž pro parašutisty, prostor pro kolotoče a archeologické muzeum. K procházkám je příjemné také nábřeží směrem na čtvrť Alsancak. Jsou zde staré domky, kavárny a trávník, na kterém se dá pořádat piknik.
Za prohlídku stojí izmirský hrad Kadifekale, a to už jenom kvůli nádhernému výhledu, který se vám odtud naskytne. Celý areál, jenž obklopují hradby, je veřejnosti přístupný.