Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Kemer

Do Turecké riviéry bývá velmi často zařazováno i město Kemer, ležící asi 40 km od Antalye, na pobřeží Středozemního moře. Pokud máte rádi luxus a kvalitní dovolenou, vyberte si pro ni právě Kemer. Najdete zde luxusní hotely, kvalitní služby, udržované parky a další služby, za které se ale samozřejmě účtují trochu vyšší ceny. Kemer je hodně navštěvován ruskými a německými turisty a ceny jsou mnohde vyšponované.

Město
Dá se říci, že město Kemer vyloženě nemá nic, co by se dalo nazvat „centem“. Středem města vede stará hlavní silnice, kolem níž jsou koncentrovány výstavní domy a zástavba je zde hustší. Ty nejvýstavnější z domů byste ale našli na hlavní pěší zóně, která vede k přístavu. Jinak většinu zástavby tvoří rodinné domky, ale čím blíže přístavu, tím se z nich častěji stávají penziony nebo hotely, které bezprostředně od pláže odděluje udržovaný parčík s pěšinou. Hotely jsou zde moderní, není jich zde tolik, ale zase dost na to, abyste si mezi nimi vybrali takový, který bude vyhovovat právě vám.
Další hotelovou zástavbu najdete na severu města. Ty jsou ale o něco mladší a snad i modernější a luxusnější.
Snad proto, že je Kemer hodně navštěvován turisty, nesálá z něj pravý turecký život. Ten zde byl tak trochu přetvořen právě turistickým ruchem, kterému se i přizpůsobil, ale kouzlo tureckého života z Kemeru docela vyprchalo.
Pláže
Parkový poloostrov a přístav s jachtami oddělují dvě pláže, které v Kemeru jsou. U jachtového přístavu byste našli menší aquapark. Pláže jsou zde dostatečně dlouhé, s jemným pískem a občas i s kamínky. Vstup do moře je pozvolný a ještě cca 20 m od břehu je moře mělké. Většinou na plážích najdete lehátka a slunečníky, které patří hotelům a platí se za ně.
Ubytování
Pokud do Kemeru zavítáte coby individuální turista, vybírejte si pro ubytování spíše penziony dál od moře (čím dál, tím levnější), pokud ovšem nechcete za hotel utratit nesmyslně navýšenou sumu peněz. Hotely poblíž pláže totiž využívají hlavně zájezdy z Ruska či Německa, a pro samotného cestovatele je zde hodně draho. V sezóně cena vychází cca na 800,- Kč za osobu na noc. Mimo sezónu je to níž, cca 600,- Kč za osobu na noc. Nemusíte se bát toho, že penziony dál od moře budou mít horší úroveň. Jejich kvalita je totiž hodně dobrá. Téměř všude je samozřejmostí klimatizace, evropské záchody, sprcha a televize na pokojích.
V rámci Turecké riviéry je Kemer rozhodně nadprůměrně drahý, ale ve srovnání s ostatními středomořskými letovisky je na tom cenově ještě docela dobře.
Doprava
Z Kemeru se dostanete do Antalye pravidelně jezdícími mikrobusy snad každých 15 min. a stát vás to v přepočtu bude cca 80,- Kč (15 TL). Některé z těchto autobusů jezdí i do národního parku Olimpos, ale není jich mnoho, a tak je možná lepší pronajmout si v Kemeru auto, hlavně pokud chcete být nezávislí na zdejěích autobusových spojích. V přepočtu stojí zapůjčení auta kolem 900-1000,- Kč. Navíc si autem budete moci zajet i na jiná místa, např. k antickým památkám na jih od Kemeru.