Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Kultura a lidé

Pokud chcete zažít příležitost, jak poznat jakýsi „lehký odvar“ muslimské kultury, vyberte si právě Turecko! V mnohém se zde prolíná cizí kultura s tou naší, evropskou, např. zahalené ženy zde na mnohých místech chodí vedle odhalených Evropanek apod. Mentalita Turků je rozhodně svébytná, vnímavější člověk ucítí obrovskou hrdost a charisma, jaké z nich sálá.

Turci jsou vesměs vstřícní, ochotní a vždy připravení konverzovat, např. o tom, jak se vám v jejich zemi líbí, jak je na tom vaše země po ekonomické stránce, a nebo zda se vám Turecko zdá být drahé. Pokud se ztratíte, Turek vám vždy ochotně poradí, snaží se ukázat i další zajímavosti, ať už nezištně nebo za drobný finanční úplatek.

Evropanky se zde budou cítit jako naprostý střed vesmíru, protože budou na každém rohu okukovány a obletovány tureckými muži. Turci se ženy snaží oslovit, a to i když jdou v mužském doprovodu. V takových situacích je lepší jejich nabídky ignorovat, protože v momentě, kdy žena projeví „soucit“ a dá se s dotyčným do řeči, je jeho vtíravost až neoblomná.

V obchodech a při nakupování je běžné smlouvání. Cena uvedená na výrobcích nikdy není konečná a vždy se dá snížit, mnohdy až na polovinu! Proto se smlouvání nebojte, Turci na ně čekají a jsou v něm velmi dobří.