Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Lara

Čtvrť zvaná Lara se v Antayi nachází jihovýchodně od středu města a je od pláží oddělená útesy, které lemuje silnice, z jedné strany obklopená nádhernými parky a z druhé luxusními hotely.
Za shlédnutí zde rozhodně stojí vodopády Düdense, nacházející se asi 7 km od středu města směrem na východ. Vodopády čisté říčky se do moře vlévají z výšky asi 40-50 metrů a spatřit je můžete z několika různých míst. Jednou z možností je plout pseudohistorickou loďkou z přístavu, lístky jsou ale dosti předražené.
Ubytování
Protože je Antalya poměrně velké město, i možnosti ubytování jsou zde bohaté. Ubytovat se můžete buď v hotelové oblasti na západní pláži, odkud je také blízko do centra. Další možností je ubytovat se v oblasti Lara východně od města, do kterého je to ale o něco dál než ze západní pláže. Ubytovat se můžete také v jednom z penzionů ve starém městě, což vyjde asi nejvýhodněji, ovšem k pláži je to relativně daleko. Zato ale budete mít blízko do přístavu, restaurací a obchůdků. K ubytování můžete také využít jeden z hotelů či penzionů v novém městě, kde je těchto zařízení docela dost, dá se zde sehnat i hodně laciný nocleh, ale pozor na jejich úroveň, která se většinou od ceny odvíjí.
Pláže
Kromě soukromých pláží pod útesy má Antalya dvě velké pláže: na západě a na východě. Západní pláži se říká Konyaalti, nachází se blízko města a vstup je zde volný. Pláž je písečná, občas s kamínky, ale jinak je tu čisto a relativně i klid.
Východní pláž Lara se nachází asi 10 km za městem, platí se zde za vstup, ale pláž je dost dlouhá a má jemný písek.
Na většině pláží jsou k dispozici lehátka a slunečníky za malý poplatek cca 2-8 TL/ den.