Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Marmaris

Mnoho cestovních kanceláří nabízí v rámci svých zájezdů ubytování v Marmaris, ale mnohdy se nejedná přímo o toto letovisko. Většinou je ubytování zařízeno v některé z vesnic v okolí Marmarisu. V podstatě je tomu tak především proto, že v Marmarisu jako takovém není nic lákavého k vidění, co by stálo za delší pobyt tady.
Dříve to bývala rybářská vesnička sálající klidem, umístěná v hluboké zátoce. Kotví zde jachty, což souvisí i s tím, že je zde draho: zbohatlíci kotvící v přístavu navštěvují restaurace na pobřeží, což samozřejmě zvedá ceny. V Marmarisu je mimo vysoké ceny také poměrně ruch, určitě se nejedná o klidné městečko v zátoce…Navíc je tady docela špína a pláže nic moc.
V Marmarisu ale najdete i hezká zákoutí, např. kolem osmanského hradu, který měl bránit přístav. Vstupné sem stojí 5 TL a není až tak zajímavý, ale navštívit ho určitě stojí za to, protože je odtud pěkný výhled do okolí.
Pláže nejsou nijak zvlášť pěkné. Ta ve městě je navíc hodně blízko silnice, je dosti rušná a ani voda nezaujme svou čistotou. Trochu volněji se zdá být na západním cípu pláže.
Ubytování
Protože je Marmaris hojně navštěvován zájezdy cestovních kanceláří, jsou zdejší hotely přizpůsobeny především jim a jako samostatný cestovatel toho v Marmarisu moc neseženete. Pokud ano, pak jsou ceny vyšší než v jiných hotelích v Turecku. Mimo sezónu zde možná ubytování seženete bez rezervace, ale v sezóně se to rovná zázraku.
V případě, že plánujete v Marmarisu zůstat delší dobu, je určitě výhodné zavítat do některého z hotelů na pobřeží, a nebo se pak ubytovat někde poblíž Marmarisu.
Doprava
Na kraji Marmarisu poblíž lesa bylo relativně nedávno postaveno autobusové nádraží. Přesto ale snad všechny minibusy končí svou trasu blízko obchodního domu Tansas, kde je dosti rušno, čekají zde taxíky a projíždějí minibusy. Vyznat se v jejich jízdních řádu je ale trochu složitější… Pokud se na autobusové nádraží vydáte pěšky, zabere vám to asi 20 min.