Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Počasí v Turecku

Turecko je skutečně velká země, a proto i počasí je v každé jeho oblasti trochu jiné. Klimaticky se proto dá rozdělit na tři části: severní pobřeží s mírným klimatem, kde je v létě podobně jako u nás v České republice, s občasnými srážkami a zimy jsou zde mírné, pak vnitrozemí s kontinentálním klimatem a extrémy, kde je léto hodně horké a suché a zimy kruté se sněhem, a nakonec teplá pobřeží (Egejská oblast a pobřeží středozemního moře), kde je středomořské klima, tedy v létě teplo, horko a sucho a v zimě spíše vlhko.

Sezóna na koupání v Turecku začíná cca v květnu a končí koncem října, kdy se už sem tam objevují deště. Průměrná denní maxima v Turecku se v letních měsících pohybují kolem 30-34 °C, na jaře a na podzim je to zhruba 18-30 °C. Vhodná doba pro návštěvu Turecka se proto odvíjí jednak od toho, do které oblasti chcete zavítat, a pak taky za jakým účelem. Pokud chcete poznávat památky, je rozhodně lepší květen, červen, září a říjen než letní měsíce.