Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Systém tureckých lázní

Typické turecké lázně se skládají z několika místností a sálů. V první z nich se svléknete. Ženy se svlékají úplně a muži si obvykle kolem beder ke kolenům uvazují ručník.

Další sály už jsou vlastní lázně. Jakýmsi předsálím se vstupuje do hlavní místnosti. Ta je obvykle obložená kachličkami a podél zdí se nacházejí lavice a je zde dosti vlhké ovzduší. K hlavnímu sálu přiléhají menší místnůstky či komůrky, kde najdete kohoutky s teplou či studenou vodou nebo párou, někdy zde bývají i bazénky s léčivými prameny.

V tureckých lázních si můžete vybrat z nabídky služeb. Obvykle bývá jejich seznam i s ceníkem vyvěšen u vchodu nebo v některé ze vstupních místností, takže si můžete v klidu vybrat. Základem je samotný vstup do lázní, přičemž můžete využít hlavní místnost, teplou a studenou vodu a páru.

V kompletních službách je zahrnuto samozřejmě zapůjčení ručníku, mycí houby a mýdla, dále vám bude poskytnuta masáž, tření těla speciálními kartáči, jejichž úkolem je odstranit z pokožky odumřelé buňky. V konečné fázi vám bude naparfémováno tělo mýdlovou pěnou.

Ještě před odchodem z lázní a oblékáním si návštěvník může vychutnat šálek čaje či kávy nebo vodní dýmku. Personál je snad vždy velmi úslužný a ochotný.