Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Tipy na výlety v Alanyi a okolí

Za návštěvu v Alanyi určitě stojí zdejší, tolik již zmiňovaný hrad. Pokud si cestu na něj chcete užít, vydejte se tam pěšky, ale tento výlet vám zabere téměř celý den. Cestu si můžete urychlit jízdou autem nebo pravidelnou autobusovou linkou.
Cestou na hrad půjdete kolem hradeb, na kterých vás jistě zaujme bašta a vstupní brána s perským nápisem. Bránu poznáte jednak podle stánků se suvenýry a také podle tunelu, který zde byl později pořízen, aby tudy mohla projíždět auta. Dál se dá dojít na hřbitov, k mešitě a do řecké vesničky.
Kousek od hradu se nachází krápníková jeskyně Dalmataš, ale údajně není ničím zvláštní. Jedná se o jednu velkou místnost s krápníky, za jejíž shlédnutí zaplatíte poměrně vysoké vstupné. Pod hradem jsou ještě dvě jeskyně, Fosforlu a Konsalar. Dá se k nim buď doplout nebo doplavat. Další jeskyně nese název Dim a nachází se asi 12 km od Antalye. Jedná se prý o druhou nejdelší jeskyni v Turecku. Obrovskými stalaktity se prý může pochlubit jeskyně Kadiini na severovýchod od Antalye.
Budete-li se nudit, svůj pobyt zde si můžete zpříjemnit i vycházkou do kopců za městem směrem na sever, kde pole s banánovníky a pomerančovníky.
Hodně Turků jezdí na výlet do Dimçay, což je město kousek za Antalyí. Jezdí tam kvůli restauracím ve stromech u vody, starým obydlím a piknikům, které se tam pořádají.