Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/tureckem.cz/includes/menu.inc).

Tipy na výlety ze Side

Side má malou nevýhodu, a sice horší dopravní spojení s okolními městy. Autobusem se dá poměrně snadno dostat do Antalye nebo Analye (obojí cca 60 km od Side podél pobřeží). K zajímavým místům ve vnitrozemí se ale dostanete dosti těžko.
Vydat se můžete do asi 30 km odtud vzdáleného amfiteátru Aspendos, kam pravidelně jezdí dolmuše.
Na většinu dalších zajímavých míst v okolí se přímou linkou nedostanete. Budete jen nuceni využít přestupního místa v Manavgat.
Manavgat je středně velkým turistickým městem, kde ovšem nejsou nijak předražené ceny ani v restauracích, ani za ubytování. Je jakýmsi zázemím pro město Side, vzdálené odtud cca 6 km.
Zástavba je zde pravidelná, s množstvím penzionů, kde ale bydlí i Turci. Manavgat je uváděn jako samostatná ubytovací destinace, kde jsou často k dispozici volná místa, která přitom nejsou nijak drahá.
Manavgatské nádraží je jakýmsi dopravním uzlem, jelikož zde mj. staví také dálkové autobusy z vnitrozemí, mířící k pobřeží. Do Side se dostanete minibusy, které jezdí pravidelně, stejně tak jako do Antalye, kam jezdí přibližně jednou za hodinu.
Romantickým místem je v Manavgatu řeka, kde kotví plno výletních lodí.
Ceny jsou zde nižší nejen za ubytování, ale také za jídlo a další zboží.